HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI
Mehmet Ay başkanlığı devraldı

AK Parti Adana İl Başkanlığı görevine getirilen Av. Mehmet Ay’ın devir teslim töreni il binasında yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

 

  Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla AK Parti Adana İl Başkanlığı görevine getirilen Av. Mehmet Ay’ın devir teslim töreni il binasında yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Sabah önce, doğup büyüdüğü mahallesine giden Başkan Ay, burada aile büyüklerinin elini öperek hayır dualarını aldı. Kalabalık bir grupla parti binasına gelen Başkan Ay, burada davul-zurnalarla karşılandı.

 

Katılımın yoğun olması sebebiyle tören parti salonunda gerçekleştirildi. AK Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru, Ahmet Zenbilci, Tamer Dağlı, önceki dönem il başkanları, mevcut ana kademe il yönetiminin yanı sıra mevcut kadın ve gençlik kolları teşkilatları, ilçe ve mahalle teşkilatlarıyla çok sayıda partili katıldı.

 

Yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü il başkanlığı görevini devreden Başkan Şerif Güler, yaptığı konuşmasında yönetiminin yanı sıra bütün teşkilat mensuplarına teşekkür ederken, yeni Başkan Mehmet Ay'a da başarı dileklerinde bulundu.

Çiçeği burnunda AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay devir teslim töreninde şu açıklamalarda bulundu:

“Siyasette devir teslimlerde kullanılan sık kullanılan bayrak değişimi tabiri vardır. Ben Adana’mda İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini ifa ederken de biz sadece bayrak tutan, taşıyan ve asan bir gençlik olmayacağız demiştim.

Biz sancak taşıyacak, sancağı da tarihimizin ve medeniyetimizin mirasına sahip çıkarak temsil edeceğiz demiştim.

 

Bugün aynı fikriyatla şunu ifade ediyorum ki; biz AK Parti’nin ulusal ve küresel vizyonunun Adana’da vücut bulması için alın ve akıl teri dökeceğiz.

Adana’da bir süredir özlem duyulan birlik ve beraberlik ortamının daha da güçlenmesi için birleştirici bir rol oynayacağız.

 

Yeni oluşacak yönetim organlarımızla adaleti esas alarak teşkilatçılık yapacağız.

Şunun sözünü veriyorum, Adana’da kaç tane ev varsa, o evlerin kapısı en az bir kere teşkilat mensuplarımız tarafından çalınacak, hal hatır sorulacak.

Yolu daha evvel AK Parti Adana teşkilatlarıyla kesişen, bugün çeşitli sebeplerden ötürü kabuğuna çekilmiş kaç kardeşimiz, büyüğümüz, gencimiz, ablamız varsa ayaklarına giderek yeniden teşkilat saflarına gelmeleri için davet edeceğiz.

Adana’da AK Parti için vefa ve yeniden diriliş sürecini inşallah hep birlikte başlatacağız. Yeni dönemin anahtar kelimeleri; vefa, samimiyet, güçlü iletişim, ortak akıl ve katılımcılıktır.”

 

Konuşmasını tamamlayan yeni başkana, halefi Şerif Güler görevi devrettikten sonra, Mehmet Ay İl Başkanlığı makamında tebrikleri kabul etti.