Seyhan’dan “kadın” ve “çocuk” duyarlılığı

Belediye kreşindeki çocukların kardan adam keyfi

Başkan Avcı’dan 10 Ocak mesajı!

Bilal Uludağ'dan 10 Ocak kutlaması

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız

AKAMDER'den Nesrin Vursavuş'a hayırlı olsun ziyareti

Akay’dan “Gazeteciler Günü” mesajı

5 Ocak Rotary Meslek Hizmet Ödülü Soğukkanlı'ya

Yaşar önce ağaç dikti, sonra ödülünü aldı

M1'de Yeniyıl

Ozan Doğulu 'Adana'ya gidek mi' dedi

Sokak kedileri için 100 kedi evi  

COLIN’S Adana’daki 5. mağazasını 01 Burda AVM’de açtı

Genç Sanatçı Edis’in Figürü Madame Tussauds İstanbul’da Yer Alacak!

Maraton Başarı Ödülleri’nde 13 İsim Plaketlerini Törenle Aldı

ATDSK’da 3’üncü Keskin dönemi

Seyhanlı hentbolcular’da hedef galibiyet

Canberk Dilaver:"Gerekirse tekmeye kafa uzatacağız"

Başkan Akay’dan amatör spora büyük destek

Okullar arası Genç Kızlar Hentbol İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi

TSYD Ailesi 2020’ye ‘Merhaba’ dedi

"Çiftçilerimiz dört gözle zararın karşılanmasını bekliyor"

‘Yerliyiz, Milliyiz, Gururluyuz’

Vejetaryen beslenmede bakliyatın yıldızı parlıyor

ATB’de ki Buğday Satışında Rekor Fiyat

Çiftçinin dramı, Meclis'i sarstı

ATB Başkanı Bilgiç, “Tarımın başkenti Adanalı üreticilerimiz cesurdur”

İŞKAD Kadın Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu

Siyaset Akademisi başlıyor

AK Parti Adana İl Yönetimi belirlendi

Eskişehir’den Akay’a ziyaret

Ayhan Barut'tan emekliler için yasa teklifi

MHP'den AK Parti'ye 'Hayırlı Olsun' Ziyareti

AKKAŞ’TAN 85. YIL MESAJI

AK Parti bir Vefa Hareketidir

Seyhan’dan “kadın” ve “çocuk” duyarlılığı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, son dönemde artış gösteren kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunda duyarlılık gösterdi

Belediye kreşindeki çocukların kardan adam keyfi

Adana Büyükşehir Belediyesi Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören, 3-6 yaş arasındaki çocuklar, Adana’nın göbeğinde kardan adam yapmanın keyfini yaşadı. Toroslardan getirilen bir kamyon dolusu kar ile oynayan çocuklar, karne heyecanı da yaşayarak yarı yıl t

Prof. Dr. Hilal, “Şiddet her alanda kol geziyor”

Türk Tabipleri Birliği (TTB)’ne bağlı tüm odalarda eş zamanlı düzenlenen basın açıklamasını kurumlar adına Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal okudu.

Maraton Başarı Ödülleri’nde 13 İsim Plaketlerini Törenle Aldı

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından düzenlenen ‘Maraton Ödülleri Basın Yarışması’nda dereceye giren isimlere plaketleri düzenlenen törenle verildi.

Pavones Adana'ya yeni bir soluk getirdi

Adana’da psikoterapiye yeni bir soluk getirecek olan Pavones Psikoloji kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı açılışla hizmet vermeye başladı.

ATDSK’da 3’üncü Keskin dönemi

‘Adana teniste cazibe merkezi olacak’

5 Ocak Rotary Meslek Hizmet Ödülü Soğukkanlı'ya

Dededen, babadan kalan bıçak ustalığı mesleğini gelecek nesillere aktarmaya çalışan el yapımı bıçak ustası Adem Soğukkanlı 5 Ocak Rotary Kulübü tarafından Meslek Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Yaşar önce ağaç dikti, sonra ödülünü aldı

Güney Rotary Kulübü’nün meslek hizmet ödülü Adanalı şarkıcı Yaşar’a verildi.

Gen tedavileri hemofili hastalarına da umut vaad ediyor

Tıbbi araştırmalar, genetik hastalıkların şifrelerini bir bir çözmeye devam ediyor. Tanı ve tedavi yöntemleri geliştiriliyor.

Başkan Avcı’dan 10 Ocak mesajı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, basın sektöründe emek veren, mesai harcayan “Çalışan Gazeteciler”in günlerini kutladı.

Bilal Uludağ'dan 10 Ocak kutlaması

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, gazetecilerin gününü kutlayarak, “Güçlü demokratik bir toplum için gazetecilerin rahatça görevlerini yapmaları, çalışmalarını sürdürebilmeleri bir g

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız

Başkan Zeydan Karalar, “Gelecek nesle daha güzel bir dünya bırakmak adına ve iklimin daha az ısınması konusunda üzerimize düşeni yapacağız.”

Seyhanlı hentbolcular’da hedef galibiyet

Erkekler Hentbol Birinci Ligi’nde ilimizi temsil eden Seyhan Belediyespor ikinci yarının ilk maçında yarın Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda, Saat:14.00’te, Ankara Hentbol  İhtisas Spor Kulübü’nü konuk edecek.

AKAMDER'den Nesrin Vursavuş'a hayırlı olsun ziyareti

AKAMDER Adana ASKİ Genel Müdür vekilliğine atanan Nesrin Vursavuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak; kamu müteahhitlerinin sorunlarını ele aldılar.

Dr. Şevkin, “Akdeniz bölgesinde sık görülen kan hastalıkları önlenmeli”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Akdeniz Anamisi ve Orak Hücre Anemisi hastalıklarına çözüm bulma adına Adana Tabip Odası yönetimini ziyaret etti.


Nilay Foto


Yeni Bir On Yılın Kararlarını Alma Zamanı


 

     Hayatımız bir gemi ve bu geminin dümeninde biz varız. Verdiğimiz kararlar ile yolculuğumuzun hangi yönde ve nasıl ilerleyeceğine bizler karar vermekteyiz. Karar verme süreçleri bazen çok anlık olmakta, bazen sürece yayılabilmektedir. Ancak her iki durumda da karar verecek ve bu kararın sonuçları ile yüzleşecek ilk kişi bizleriz.

      Bir karar verme görevi ile karşı karşıya kaldığımız zaman, sezgimiz ve durum hakkındaki duygularımız bizi büyük ölçüde etkileyecektir. Çevremizdeki pek çok insan geçmişe yönelik verdiği kararlardan yakınmakta ve “keşke” içeren ifadeler kullanmaktadır.

      Bu aldığımız kararlarımızın hepsi gerçekten bize ait midir? Belki pişman olduğumuz birçok kararı küçükken almış olabilir, belki de önceki nesillerden gen aktarımı ile de almış olabiliriz. Bazen kararlarımızı travmatik bir olay sonucunda almış olabileceğimiz gibi basit bir olay sonucu da almış olabiliriz. Farkında olarak ya da olmayarak (bazen, farkında değilmiş gibi davranarak, bazen de etki altında)karar veriyoruz.

     Yaşadığımız duygularımızın karar vermemiz   için bizi nasıl yönlendirdiğinin farkında mıyız?

    Görüyoruz ki, birçok kez fark etmeden kararlar veriyoruz. Sihirli kelime “duygu” .Hangi duyguyu yaşamak veya yaşamamak için karar veriyoruz. Karar verirken yaşadığımız hangi duyguyu hissetmemek adına nelerden vaz geçerek, kendimizi hangi duyguya hapsolmuş hissediyoruz. Aslında bunu bilinç altımız bizi korumak için yapar. Çünkü duygularımız bizim için büyük bir dokunulmazlığa sahip. Ve bu duygularımız kararlarımızı, kararlarımız da hayatımızı belirler. Verdiğimiz her kararın duygusunun aslında geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı olduğunu fark etmemiz gerekir. Çünkü burası bizim realitemizin referans noktasıdır. Bu realiteyi fark etmek için öncelikle ‘ kendi hikayemizi’ keşfetmemiz gerekir. Ve daha sonrasında duygularımızı tanımlamalı ve bunları mantık duygusuyla bir araya getirerek  kararlarımızı vermeliyiz. Mantıklı ve akılcı düşünen tarafımızla, duygularımız arasında dengeli ve uygun bir bağlantı kurduğumuzda hayatımızdaki en ufak kararlarda bile daha doğru adımlar atabiliriz. Mantığı anlam duygusuyla birleştirerek karar vermek bize her zaman zor dönemeçlerde ışık tutacak bir rehber olabilir. Duygularımızın doğurduğu düşünceyi bilgi ve tecrübemizle yoğurup mantığımızla özümsedikten sonra karar verirsek hayatımızın her alanı kolaylaşır.

     Unutmayalım ki hayatı nasıl yaşayacağımızı, her an aldığımız kararlar belirliyor. Koskoca bir yılı bitirirken ve yeni bir on yıla ilerlerken; işlemeyen, bize hizmet etmeyenleri bu yılda bırakmalı ve yeni bir yıl için yeni başlangıçlara karar verip, adım atmalıyız! Eski yıl ile yeni yılın arasındaki son geçiş olan ‘Aralık’ ayında kalbimizin ve zihnimizin dengede olduğu ve gerçekçi bakış açısına sahip olarak aldığımız tüm kararlar, güzelliklere kapı açsın.Ali DEMİR
4.12.2019 18:59:01
Nilay Hanım'ın istikrarlı bir anlayışı ve aile yaşantısı var muhtemelen iyi bir ailede yetişmiş kaliteli bir insan kısa süreliğine tanımama rağmen takdir ettiğim ve takip ettiğim bir kişilik başarılarının devamını diliyorum sağlıklı mutlu huzurlu nice onlarca yıl diliyorum